Outlook Android Uygulaması Artık Diğer Microsoft Hizmetlerine Giriş İçin Kullanılabiliyor

Microsoft, Android için Outlook uygulamasının artık Teams, OneDrive, Microsoft 365 ve Windows gibi Microsoft hizmetlerini doğrulamak ve oturum açmak için kullanılabileceğini duyurdu.

Microsoft blog yazısında şunları söylüyor: “Outlook oturum açma doğrulaması sayesinde, herhangi bir parolayı hatırlamanıza veya yazmanıza ya da tek seferlik SMS kodu kullanmanıza gerek kalmaz; telefonunuzda oturum açmayı onaylamak için Outlook uygulamasını artı bir biyometri veya PIN kodunu kullanmanız yeterlidir. Bu oturum açma doğrulama işlevi, Outlook uygulamasının en son sürümünü kullandığınızda otomatik olarak etkinleştirilecektir.”

Şirket bu yeni özelliğin kullanıcıların kullandıkları herhangi bir cihazda Microsoft hesaplarında bir sonraki oturum açmalarında kullanılabileceğini söylüyor. Kullanıcılar Outlook Android uygulaması aracılığıyla hesaplarında oturum açmayı onaylamak isteyip istemediklerini soran bir uyarı alacaklar. Daha sonra uygulamada, oturum açmaya çalıştıkları cihazda gördükleri numarayla eşleşmesi gereken bir numara görecekler. Numaralar eşleşirse Outlook uygulaması, kullanıcıların biyometrik özelliklerine erişmelerine veya imzalama işlemini tamamlamak için PN numaralarını kullanmalarına izin verecek.

Microsoft, bu oturum açma ve doğrulama yönteminin yalnızca parola kullanmaktan ve hatta kullanıcının telefonuna SMS bildirimleri göndermekten daha güvenli olması gerektiğini söylüyor.

Outlook iOS uygulamasının da gelecekte yapılacak bir güncelleme ile bu işlevi alacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x