SHIB, PEPE Değil Bu Meme Coin Düşüşe Meydan Okuyor!

Kripto para piyasası sert düşüşlerle sarsıldı ve bu durumdan kurtulmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, bu kan banyosunun ortasında yeşil bölgede çift haneli yükseliş kaydeden bazı tokenler de yok değil. Tartışmalı influencer Andrew Tate’in meme coin projesi Daddy Tate (DADDY) de bunlardan birisi. DADDY’nin piyasa değerinde 120 milyon doları aşarak Tate’in sosyal medya markasından yararlanmayı başardı. Öte yandan bunun ne kadar süreceği muamma.

Andrew Tate’in Twitter şöhreti meme coin DADDY’yi güçlendiriyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa derin kayıplar yaşıyor. Özellikle Shiba Inu (SHIB), Pepe Coin (PEPE) dahil meme coin’ler sert düşüşler gördü. Bununla birlikte, piyasanın tersi istikamette ilerleyen tokenler de var. Kripto izleme ve analiz platformu CoinMarketCap verilerine göre, DADDY’nin piyasa değeri gün içinde 124,57 milyon dolara ulaştı. Böylece token, gün içinde %35’in üzerinde yükseliş kaydetti. Ayrıca, meme coin geçtiğimiz hafta boyunca %80’in üzerinde artış gördü. Bununla birlikte token daha sonra biraz irtifa kaybetti. Öte yandan kan banyosu yapan piyasaya rağmen günlük grafiğinde %23’ün üzerinde artışla işlem görüyor.

DADDY piyasa değeri 24 saatlik grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Holder sayısı artarken, 10 adreste yoğunluk var!

Gerçekten de, haftalar önce piyasaya sürülen bu kripto token büyük ilgi gördü ve değerinde hızlı bir yükseliş yaşadı. Bu da ilk yatırımcılarının 2.000 doları 1,74 milyon dolara dönüştüren ve Andrew Tate‘in net değerine katkıda bulunan biri de dahil olmak üzere hızlı bir şekilde önemli getiriler elde etmesini sağladı.

Bunun da ötesinde, Solscan’dan alınan en son verilere göre, 47.600 kişilik bir holder topluluğu oluşturmayı başardı. Bu, holderlar açısından 17 Haziran’dan bu yana yaklaşık %40’lık bir artışı temsil ediyor. İlginç bir şekilde, holderların sayılarının bir başka dökümü, çoğu tokenin birkaç adreste yoğunlaştığını gösteriyor. DADDY arzının %25,36’sı 10 adres tarafından tutulurken, kalan miktar olan %74,63 veya 447 milyon token diğer holderlara aittir.

DADDY sahipleri özeti. Kaynak Solscan

DADDY fiyat performansı

Daddy Tate token, yazı sırasında 0,2029 dolardan işlem görüyordu; bu da son 24 saatte %1-24,4’lük bir büyümeye işaret ediyor. Bu hamle, tokenin aylık grafik kayıplarını %7,94’e düşürürken son yedi günde %86,03 ilerlemesini destekliyor. Her şey düşünüldüğünde, Andrew Tate’in meme coin projesi, eski profesyonel kick boksçunun ünü sayesinde çok yükseldi. Dolaysıyla bu da dijital çağda influencer odaklı finansal girişimlerin gücüne tanıklık etti. Bununla birlikte, riskler yok değil. Bu nedenle kişinin kendi araştırmasını yapması ve bu riskleri anlaması çok önemli. Özellikle de arkasında herhangi bir fayda bulunmayan ve dolandırıcılık olma ihtimali yüksek meme coin projelerine karşı tetikte olmakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x